موسیقی

بهترین آهنگ‌های بی بی کینگ | دانلود فول آلبوم بی بی کینگ

بی بی کینگ [B.B.King] کسی‌ست که نام‌اش با موسیقی بلوز آمریکایی گره خورده‌است. وضعیت بی‌بی‌کینگ را می‌توان با متالیکا در راستای موسیقی هوی‌متال، با الویس پریسلی در راستای موسیقی راک‌اندرول و مایکل جکسون در راستای موسیقی پاپ مقایسه کرد. نمی‌توان سخن از موسیقی بلوز به میان آورد و نامی از بی بی کینگ نبرد، چنان‌که من هم در نوشتار بهترین موسیقی‌های بلوز 2 تا از موسیقی‌ها را به موسیقی‌های بی بی کینگ اختصاص دادم. در ادامه‌ی این نوشتار 22 آهنگ از بهترین آهنگ‌های بی بی کینگ را تحت یک فایل ویدئویی 3 ساعته می‌توانید بشنوید و لذت ببرید و پس از آن می‌توانید با کلیک روی بنر فول آلبوم بی بی کینگ به صفحه‌ی دانلود فول آلبوم بی بی کینگ بروید؛ لیکن پیش از آن اجازه دهید برای آنان که چندان با بی بی کینگ آشنایی ندارند، بسیار مختصر این غول موسیقی بلوز را معرفی کنم.

دانلود فول آلبوم بی بی کینگ
برای دانلود فول آلبوم بی بی کینگ به پایین این صفحه مراجعه کنید.

بی. بی. کینگ که بود؟

 بی. بی. کینگ با نام اصلی رایلی. بی. کینگ [Riley B. King] در سال 1925 در می‌سی‌سی‌پیِ آمریکا به دنیا آمد و سال 2015 در نوادا درگذشت. او از پیش‌گامان موسیقی بلوز بود و تأثیری عظیم بر این موسیقی و بر خواننده‌های نسل‌های بعدی گذاشت.

بهترین آهنگ‌های بی بی کینگ
بی‌بی‌کینگ در سال 1948. او سه سال بعد به یکی از مشهورترین خوانندگان بلوز تبدیل شد.

بی. بی. کینگ در دلتای می‌سی‌سی‌پی پرورش یافت و آشنایی نخستین‌اش با موسیقی به‌واسطه‌ی موسیقی مذهبی در کلیساها بود، بعدها اما روی به گیتارنوازی آورد و اتفاقاً گیتارنوازی‌اش که به‌واسطه‌ی یک گیتار تک‌سیمه بود، الهام‌گرفته از موزیسین‌های دلتا بلوز بود. دلتا بلوز نوعی موسیقی بود که در سال‌های نخست سده‌ی بیستم در منطقه‌ی دلتای می‌سی‌سی‌پی – همان‌جایی که بی بی کینگ در آن بزرگ شد – پا گرفت. یکی از سلاطین موسیقی دلتا بلوز در آن زمان Bukka White – پسرعموی خود بی بی کینگ – بود؛ اما رایلی بی کینگ جوان نه صرفاً از او بل از برخی دیگر از گیتاریست‌های آن زمان که اتفاقاً در دنیای موسیقی جز کار می‌کردند نیز تأثیر گرفته‌بود – از جمله Django Reinhardt و Charlie Christian.

بی بی کینگ
بی بی کینگ در سال 1955

بعدها کینگ جوان به‌عنوان دیسک‌جوکی یا دی‌جی در ممفیس در ایالت تنسی کار کرد و لقب‌اش – یعنی بی‌بی‌کینگ – را به‌دست آورد. کینگ که نام‌خانوادگی‌اش بود، اما بی. بی. برگرفته از پسر بلوز بود: Blues Boy.

شهرت بی. بی. کینگ زمانی به‌دست آمد که Three O’Clock Blues را بازخوانی کرد. Three O’Clock Blues یا سه‌ساعت بلوز را ابتدا Lowell Fulson نوشته و اجرا کرده‌بود، لیکن بی. بی. کینگ با اجرای دوباره‌ی این موسیقی به علاقه‌مندان به دنیای بلوز نشان داد که غولی در راهِ آمدن است. او پس از اجرای این آهنگ بسیار مشهور شد و به‌همراه گروه‌ 13نفره‌اش در جای‌جای ایالات متحده کنسرت برگزار کرد.

در همان دهه‌ی 50 با اجرای چند کار جدید از جمله Woke Up This Morning، Every Day I Have the Blues و Sweet Sixteen محبوبیتی بیش‌تر از آنِ خود کرد.

B. B. King در سال 1963 | فول آلبوم بی بی کینگ
B. B. King در سال 1963

اوج کار بی. بی. کینگ اما دهه‌ی 60 بود. او در این دهه نه‌صرفاً به‌مثابه‌ی یک خواننده بل به‌مثابه‌ی یک گیتاریست حرفه‌ای شناخته می‌شد. الکتریک‌نوازی او به‌حدی فوق‌العاده بود که گیتاریست‌های راکِ سفیدپوست نیز به هنر و حرفه و نفوذ او اعتراف می‌کردند.

در سال 1969 بی. بی. کینگ The Thrill Is Gone را اجرا کرد، آهنگی که نام‌اش را در دنیای موسیقی جاودان ساخت و یکی از 15 جایزه‌ی گرمی‌اش را برای‌اش به همراه داشت. همین تریل‌ایز‌گان، اگر بهترین آهنگ‌اش نباشد قطعاً از بهترین آهنگ های بی بی کینگ است.

بهترین آهنگ‌های بی بی کینگ | فول آلبوم بی بی کینگ
بهترین آهنگ‌های بی بی کینگ | بی‌بی‌کینگ در اواخر عمر

22 تا از بهترین آهنگ‌های بی بی کینگ

در فایل ویدئویی زیر، می‌توانید همراه شوید با 22 تا از بهترین آهنگ‌های بی بی کینگ.

لیست این آهنگ‌ها به قرار زیر است:

 1. The thrill is gone
 2. Rock me baby
 3. How blue can you get
 4. Youre gonna me
 5. Lucille [ لوسیل نام گیتارهای بی بی کینگ بود.]
 6. I like to live the love
 7. Blues boys tune
 8. 85th birthday blues
 9. Three o clock blues
 10. Don’t answer the door
 11. Everyday I have the blues
 12. Ghetto woman
 13. Chains n thing
 14. To know you is to love you
 15. If you love me
 16. Nobody loves me but…
 17. Never make your move
 18. Let the good times roll
 19. Stormy Monday
 20. Guitar lesson
 21. Root’s blues man
 22. Guess who

دانلود فول آلبوم بی بی کینگ

دانلود فول آلبوم بی بی کینگ
دانلود فول آلبوم بی بی کینگ

علاقه‌مندان به موسیقی بی‌بی‌کینگ، برای دانلود فول آلبوم بی بی کینگ از لینک زیر استفاده کنند:

همچنین بخوانید: بهترین آهنگ‌های بلوز

guest
7 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها

این‌ها را هم بخوانید