پیشنهاد کتاب برای مطالعه | معرفی کتاب خوب

پیشنهاد کتاب برای مطالعه

درود. از آن‌جا که زمان تمامی انسان‌ها محدود است و همچنین تمامی کتاب‌هایی که در بازار هستند به‌یک‌اندازه ارزش مطالعه ندارند، عقل حکم می‌کند که زمان محدودمان را صرف مطالعه‌ی کتاب‌های باارزش کنیم. یکی از بهترین راه‌ها برای انتخاب کتاب‌های باارزش این است که از تجربه‌ی دیگران استفاده کنیم؛ اما تجربه‌ی دیگران همواره نمی‌تواند معیاری درست باشد مگر آن‌که آن‌ها دلایل‌شان را برای باارزش‌خواندن کتابی که معرفی می‌کنند برای‌مان بگویند تا با سنجش دلایل‌شان بفهمیم آیا واقعاً آن کتاب می‌تواند کتابی مناسب برای مطالعه باشد یا خیر. از تمامی شما دعوت می‌کنم که در قسمت نظرات یا همان کامنت‌های این نوشتار، کتاب‌هایی که فکر می‌کنید برای مطالعه مفید هستند را برای ما و کاربران معرفی کنید. لطفاً از گزینه‌های لایک و دیس‌لایک برای ارزیابی نظرات هم استفاده کنید. همچنین سعی کنید ابتدای کامنت‌تان از عباراتی همچون پیشنهاد کتاب برای مطالعه – کتاب خوب برای مطالعه – این کتاب را بخوانید – معرفی کتاب خوب و موارد این قبیل استفاده کنید.

در ضمن هیچ دلیلی ندارد که صرفاً کتاب‌های خوب را معرفی کنیم، می‌توانیم حتی کتاب‌هایی که فکر می‌کنیم ارزش مطالعه ندارند را – البته با ذکر دلیل یا دلایل – معرفی کنیم تا مطالعه‌شان زمان دیگران را نگیرد. خود من بارها کتابی خوانده‌ام و به‌شدت پس از مطالعه‌اش پشیمان شده‌ام از این‌که زمانی را برای‌اش گذاشته‌بودم، چراکه همان زمان را می‌توانستم برای کتابی دیگر بگذارم.

همچنین، برای پیشنهاد کتاب برای مطالعه می‌توانید از دسته‌بندی‌های مجله‌ی لوکئوم استفاده کنید:

در ضمن، برخی مطالب ما با استقبال خوبی مواجه شده‌اند، مطالعه‌ی آن‌ها را هم به شما پیشنهاد می‌کنم:

از شما دعوت می‌کنم کامنت‌ها را بخوانید و از آن‌ها بهره گیرید. همچنین لطفاً شما هم در بحث شریک شوید و کتاب‌های خوب‌تان را معرفی کنید. لطفاً نام مترجم را هم ذکر کنید.